SEB Banka aicina pieteikties Sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā. Iesniegt savu ideju ir vienkārši, un to var izdarīt līdz 29. aprīlim

Grantu programma sociālās uzņēmējdarbības ideju atbalstam

SEB banka kopā ar pieciem Pierīgas novadiem īsteno Grantu programmu “Augšup”, lai veicinātu sociālās uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Granta līdzekļus programmas uzvarētāji varēs izmantot: sava esošā biznesa attīstīšanai; jaunas biznesa idejas īstenošanai.

Kad un kā iesniegt pieteikumu?  No 1. aprīļa līdz 29. aprīļa plkst. 12:00.

Sūtot elektroniski parakstītu uz e-pasta adresi augsup@seb.lv

Sūtot ar pastu uz pašvaldību, kurā plāno veikt saimniecisko darbību, un PDF formātā uz e-pasta adresi augsup@seb.lv

Iesniedzot klātienē pašvaldībā, kurā plāno veikt saimniecisko darbību, un PDF formātā uz e-pasta adresi augsup@seb.lv Kā vērtēs un ko vērtēs?

Kas var pieteikties?   Pilngadīga fiziska persona, kas plāno veikt saimniecisko darbību pašvaldību – programmas partneru – administratīvajās teritorijās. Uzņēmumi, kuri veic saimniecisko darbību pašvaldību – programmas partneru – administratīvajās teritorijās.

Kā vērtēs un ko vērtēs?    Konkurss norisināsies trīs kārtās, kur līdz pēdējai kārtai nokļūs konkurētspējīgākās biznesa idejas. Projekta atbilstība nolikuma kritērijiem Biznesa idejas potenciāls Dalībnieku prezentācijas un sniegtās atbildes uz programmas žūrijas locekļu jautājumiem Grantu ieguvēju pasludināšana: 15. jūnijā

Kādi dokumenti jāiesniedz?   Visiem dokumentiem jābūt parakstītiem ar parakstu vai drošu elektronisko parakstu.

Projekta pieteikuma veidlapa (1.pielikums)

Naudas plūsmas veidlapa (2. pielikums)

De minimis atbalsta uzskaites sistēmā sagatavota veidlapa vai sistēmā izveidotās un apstiprinātās veidlapas identifikācijas numurs Granta pretendenta (vienas personas vai iesaistīto darbinieku) CV Citi dokumenti, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu iesniegt (fotogrāfijas, shēmas, rasējumi, u.c.).

Pēc granta saņemšanas: Projekta īstenošanas atskaite (3. pielikums)

Saimnieciskās darbības informatīvais pārskats (4. pielikums)

Viedokļu ringā eksperti diskutēs par pašvaldības lomu uzņēmējdarbības attīstībā Kā pašvaldība var veicināt uzņēmējdarbību savā teritorijā un kādas ir pašvaldību iespējas veidot pievilcīgu vidi uzņēmēju investīcijām, kā šobrīd Krievijai noteiktās ekonomiskās sankcijas ietekmēs uzņēmējdarbību attīstību Latvijas pašvaldībās, par to eksperti diskutēs Biznesa augstskolas Turība rīkotajā viedokļu ringu “Pašvaldības loma uzņēmējdarbības attīstībā”. Diskusiju var vērot ikviens interesents 24. martā plkst.18.00-19.00 tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs

Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs, un tajās piedalīsies: · Rīgas Metrapoles līdzpriekšsēdētājs, Latvijas Pašvaldību savienības valdes loceklis, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks; · Uzņēmēja, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe, · SIA “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja padomnieks Andris Vanags, · Mārupes uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Silvestrs Savickis.

Turības biznesa indeksa pētījumā Latvijas uzņēmēji ir novērtējuši pašvaldības darbības ietekmi uz uzņēmējdarbības attīstību tās teritorijā. Jaunākie dati liecina, ka 2021. gadā, salīdzinot ar iepriekšējiem trim gadiem, uzņēmēji atzinuši, ka pašvaldības ar savu darbību tomēr vairāk traucējušas uzņēmējdarbības attīstību, nekā to veicinājušas. 2021. gadā uzņēmēju vērtējums bija nokrities no plus 0,4 līdz mīnus 5,3 punktiem. Turības biznesa indekss ir pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem.

Pētījums veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem.

Palīdzības sniegšana Ukrainai un Ukrainas bēgļiem

Kur vērsties?

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, ir sākusi darboties nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne     www.ukraine-latvia.com.

Šajā platformā tiek aicināts reģistrēties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas sniegt jebkāda veida palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem, aizpildot anketu.

Tīmekļvietnē ievietotās anketas ir latviešu valodā, lapa pagaidām pieejama angļu valodā, bet drīzumā būs arī latviešu valodā. Tīmekļvietne tiek regulāri pilnveidota.

Stopiņu uzņēmēju pieredzes apmaiņa ārkārtas situācijas un ierobežojumu laikā

Cienījamie, mūsu Stopiņu novada uzņēmēji!

Ir pagājis jau pusgads un ,diemžēl, no Covid 19 neesam atbrīvojušies. Šis ir bijis smags pārbaudījumu gads mums visiem., bet, it īpaši, mazajiem uzņēmumiem. SUB vārdā lūdzam visus Jūs, kas vēl turas “virs ūdens” un arī tos, kuriem bija jālikvidē vai jāaptur savu uzņēmumu darbība – dalīties ar mums savā pieredzētajā šajā ārkārtas situācijas un ierobežojumu laikā.

Lūdzu, pastāstiet par to - kas bija visgrūtāk un kā Jūs katrs tikāt pāri tām visām neskaitāmajām grūtībām, bet varbūt , ka arī netikāt tām visām pāri. Mums visiem jau ir izveidojusies pietiekami liela pieredze un viedoklis - kā ir labāk, pareizāk un vieglāk sadzīvot ar šo radušos ārkārtas situāciju.

Būsim ļoti Jums pateicīgi, ja atsauksieties un kaut nedaudz dalīsieties savā pieredzē ar mums - Stopiņu uzņēmējiem u.c. mūsu novada iedzīvotājiem par savu uzņēmumu darbu, pieredzi, par kļūdām, kuras otrreiz vairs nepielaistu šajā situācijā kādā tagad visi esam nokļuvuši. Kādas jaunas lietas esat apguvuši vai arī jau ieviesuši, ko esat mainījuši un kā paši esat mainījušies? Ko no savas tagadējās pieredzes ieteiktu citiem?

Labprāt ieklausīsimies Jūsu stāstos un viedokļos par to - cik lielā mērā Jums ir izdevies vai neizdevies tik cauri šim smagajam dzīves periodam.

Jūsu aprakstus gribam nopublicēt arī SUB mājas lapā, ja Jums pret to nav iebildumu. Būtu labi, ja Jūs pievienotu kādu foto, kas ilustrētu Jūsu uzņēmumu un tā darbu.

Ļoti gaidīsim Jūsu aprakstus  e-pasts:  stopinuuznemeji@inbox.lv

Patiesā cieņā, SUB valdes locekle, Džuljeta Āboliņa

 

 

Šī aptauja vairāk domāta tiem uzņēmējiem, kuri sniedz ēdināšanas un citus pakalpojumus, kas ir saistoši tūrismam, mājražotājiem.

LIAA Tūrisma departaments aicina Latvijas reģionu tūrisma uzņēmējus līdz 25.martam piedalīties aptaujā par nozares situāciju un aktualitātēm. Aptaujas mērķis ir fiksēt izmaiņas tūrismā Latvijas reģionos gadu pēc COVID-19 pirmo ierobežojumu ieviešanas, kā arī apzināt viedokļus par pakalpojumu attīstības un informācijas apmaiņas pasākumiem, sadarbības formām un saturu.

Anketas aizpildīšana aizņems aptuveni 10 minūtes. Saite uz anketu: https://www.liaa.gov.lv/lv/turisma-uznemeju-aptauja

Aicinām Jūs aizpildīt aptauju.

Uzņēmēju pēcpusdiena - šī gada 8. oktobrī plkst.13.00 jaunajā kultūras namā “Ulbrokas Pērle”.

DIENAS PLĀNS:

•Prezentēsim sevi un iepazīsimies ar citiem novada uzņēmējiem;   

•Par jaunumiem un attīstības plāniem Stopiņos stāstīs Novada Domes priekšsēdētāja Vita Paulāne;

•Kafijas pauze.

•Ar iespējamajiem finansiālajiem atbalsta veidiem uzņēmējiem iepazīstinās finanšu institūcijas Altum centra reģiona vadītāja Diāna Lopeta.

•Par uzņēmējus interesējošajām programmām un sadarbības iespējām informēs pašvaldības pārstāvji

•Pasākuma noslēgumā laiks neformālām sarunām, uzkodas un dzērieni;

Dalības maksa 10 eur dalībniekam, varēs samaksāt uz vietas.

Paredzamais pasākuma laiks - līdz plkst. 18.00

Ir iespēja iziet ekskursijā pa jauno celtni, izstaigāt visus gaiteņus un stāvus, iepazīties ar tehniskajiem risinājumiem un iespējām, ieskatīties aizkulisēs un darbinieku telpās, redzēt pērles tapšanas gaitu, u.t.t. Ekskursija ilgs līdz vienai stundai un tiek piedāvāti laiki pirms pasākuma, t.i. plkst. 12.00 vai pēc pasākuma.

Lūgums - • apstiprināt savu dalību šajā pasākumā; • personu skaits, vārdi, uzvārdi; • vai vēlaties ekskursiju - Artūrs Skuja 29424002

VĒL LĪDZ 30. SEPTEMBRIM VAR IESNIEGT BIZNESA IDEJU GRANTU PROGRAMMĀ ''(IE)DVESMA''

Vēl līdz 30. septembrim turpinās projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai var pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.

Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un uz to var pretendēt gan privātpersonas, kas plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no sešām grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām un dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei. 

“Riga Food 2020”

Ņemot vērā iepriekšējā gada pozitīvo pieredzi, arī šogad Rīgas plānošanas reģions gatavojas piedalīties 25. starptautiskajā pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2020”, kas no 9. līdz 12. septembrim notiks izstāžu centrā Ķīpsalā http://www.bt1.lv/rigafood/ Pasākuma mērķis ir prezentēt un popularizēt vietējo produktu, ko ražo reģiona mazie uzņēmēji vai mājražotāji, veicinot Reģiona garšas atpazīstamību.

Tāpat kā iepriekšējā gadā Reģiona stendā piedāvājam vienu vietu (2-3 m2) pārtikas ražotājam no pašvaldības (mazajam uzņēmējam vai mājražotājam) uz 2 dienām, kas var (un vēlas) prezentēt savu produktu- ko pašvaldība novērtē kā labas kvalitātes vietējā produkta piemēru.

Izvirzītā uzņēmēja ļoti īsā aprakstā jāietver:

. Nozare (produkcijas veids);

2. Uzņēmuma raksturojums (lielums, specializācija);

3. Pašvaldības izvēles pamatojums;

4. Uzņēmēja kontaktinformācija;

5. Dažas uzņēmumu un produkciju raksturojošas fotogrāfijas reklāmas bukletam.

Informāciju, lūdzu, sūtiet uz e-pastu dace.grinberga@rpr.gov.lv, līdz 2020.gada 28. augustam .

Dace Grīnberga Rīgas plānošanas reģiona Reģionālās attīstības koordinācijas nodaļas vadītāja Tel. + 371 67559820 Mob.+37129404788 E-pasts: dace.grinberga@rpr.gov.lv

Cienījamie uzņēmēji! Aicinām jūs atbalstīt Saulgriežu pasākumu un šovasar pēc ārkārtas situācijas atcelšanas izmantot šo iespēju - kopīgi ar saviem darba kolektīviem sanākt kopā ar citiem Stopiņiešiem un ,tuvojoties Jāņiem, 19.jūnija vakarā plkst.20.00 Līgoparkā ieskandināt vasaras visskaistāko svētku - vasaras saulgriežu nākšanu....

Pasākumā piedalīsies Stopiņu novada domes pārstāvji un Stopiņu novada uzņēmēju biedrības pārstāvji,  un, beidzot,  mēs visi varēsim sastapties un aprunāties pēc tik ilgā izolācijas perioda!!! Neizmirsīsim, ka jāievēro distancēšanās ierobežojumi...

ATBALSTS DARBA DEVĒJIEM

Pieejams atbalsts darba devējiem darba aizsardzības uzlabošanā

Pieejams atbalsts darba devējiem darba aizsardzības uzlabošanā Laikā, kad daudzi uzņēmumi cieš zaudējumus Covid-19 izraisītās krīzes dēļ, turpinās pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda projekta "Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana" bezmaksas atbalstam darba aizsardzības uzlabošanā bīstamo nozaru uzņēmumos. Bezmaksas atbalstam var pieteikties ikviens mikro, mazais vai vidējais uzņēmums, t.sk. zemnieku saimniecība, kurā strādā ne vairāk kā 249 darbinieki un kurš darbojas bīstamajā nozarē, piemēram, ēku būvniecībā, mežistrādē, augkopībā, lopkopībā, pārtikas ražošanā vai kādā citā no 39 Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumos Nr. 99 noteiktajiem komercdarbības veidiem. Ar visām bīstamajām nozarēm var iepazīties: https://likumi.lv/ta/id/101364-noteikumi-par-komercdarbibas-veidiem-kuros-darba-devejs-iesaista-kompetentu-instituciju Atbalsta saņēmējiem tiek nodrošinātas konsultācijas un palīdzība dokumentācijas izstrādē, ja uzņēmumā atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 2. oktobra noteikumu Nr. 660 prasībām nav veikts vai ir daļēji veikts darba vides riska novērtējums un nav izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns. Uzņēmumi, kuriem piešķirts atbalsts “Konsultācijas darba devējiem”, var pieteikties arī atbalsta “Laboratoriskie mērījumi” saņemšanai, lai veiktu laboratoriskos mērījumus (līdz 500 eiro) darba vides riska faktoru ekspozīcijas noteikšanai, ja šādu nepieciešamību konstatēs eksperti. Savukārt, ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums un izstrādāts darba aizsardzības pasākuma plāns vai attiecībā uz uzņēmumu pieņemts lēmums par atbalsta “Konsultācijas darba devējiem” piešķiršanu, ir iespēja pieteikties darba aizsardzības speciālistu un uzticības personu apmācībām. Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmas ilgums ir 60 stundas. Darbinieks, kurš apguvis pamatlīmeņa zināšanu programmu, var pieteikties specializēto zināšanu apguvei darba aizsardzības jomā konkrētā nozarē, kuru ilgums ir 40 stundas. Apmācībām pieteikties var uzņēmumi, kuros strādā līdz 10 darbiniekiem. Ja uzņēmumā ir veikts darba vides riska novērtējums, izstrādāts darba aizsardzības pasākumu plāns un izveidota darba aizsardzības organizatoriskā struktūra atbilstoši Darba aizsardzības likuma 9. panta prasībām, darbinieku, kurš ievēlēts par uzņēmuma uzticības personu, var deleģēt uzticības personu apmācībām darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanās. Apmācību ilgums 40 stundas. Valsts darba inspekcija aicina bīstamo nozaru mikro, mazos un vidējos uzņēmumus izmantot Eiropas sociālā fonda projekta piedāvātās iespējas un saņemt bezmaksas atbalstu darba vides drošības sakārtošanai. Papildus informācija par bezmaksas atbalsta saņemšanu, rakstot uz e-pastu: info.esf@vdi.gov.lv un zvanot pa tālruņiem: 27891465, 25725168 vai 25702127.

4.MAIJS - MUMS KATRAM, KAS TO PIEDZĪVOJA 1990. GADĀ - IR LATVIJAS NEATKARĪBAS DIENA !!!

DARBOJAS VID ATBALSTA TĀLRUNIS COVID-19 KRĪZES SKARTAJIEM UZŅĒMUMIEM

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00, bet piektdienās no plkst. 8.15 līdz plkst. 8.15-15.45.

Zvanot uz to, ikviens uzņēmējs un saimnieciskās darbības veicējs varēs saņemt VID konsultantu atbildes uz jautājumiem par to, kādas atbalsta iespējas nodokļu jomā ir pieejamas, un kā tās saņemt gadījumā, ja uzņēmējdarbību ir skārusi COVID-19 izraisītā krīze.

Vienlaikus jautājumus var uzdot arī rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.

Aktuālā informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā saistībā ar COVID-19 izraisītajām grūtībām un iespēju tiem pieteikties pieejama arī VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā “COVID-19”, kā arī Finanšu ministrijas tīmekļvietnē www.fm.gov.lv sadaļā “COVID-19”.

Par visiem citiem VID kompetences jautājumiem, kas neatteicas uz atbalsta pasākumiem saistībā ar COVID-19, lūdzam arī turpmāk zvanīt uz līdzšinējo VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kur tāpat kā līdz šim iespējams saņemt atbildes par šādām tēmām: “Nodokļi un EDS”, “Muita”, “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite” un “Informācija valsts amatpersonām”, kā arī uzdot savu jautājumu rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.